Oplodneni.info

Pomáhá dosáhnout úspěšného početí

Metoda Ludmily Mojžíšové

Paní Ludmila Mojžíšová žila v letech 1932 – 1992 a pracovala řadu let v Tyršově domě jako rehabilitační sestra.

Metoda Ludmily Mojžíšové je rehabilitační metoda pomáhající nejen při bolestech zad. Vychází z poznání, že při poruchách páteře dochází často k vychýlení kostrče a k rotaci pánve. Nejčastější příčinou je svalová nerovnováha, dysbalance. Svaly břicha, zad a hýždí jsou povolené, svaly dna pánevního přetížené.

Na těchto svalech v podstatě „leží“ ženské pohlavní orgány. Zvýšeným napětím svalů pánevního dna dochází k nižší zásobě krve do malé pánve, méně krve znamená i méně kyslíku a živin pro orgány v malé pánvi uložené. Funkce vejcovodů, dělohy a pochvy tak může být narušena. K podobnému může dojít také u mužů, změna postavení chámovodů působí negativně na funkci varlat.

Svalová nerovnováha stojí za řadou dalších potíží, které bychom s pohybovým aparátem vůbec nespojovali.

Metoda Mojžíšové napjaté a zkrácené svaly uvolňuje a slabé svaly posiluje, zabývá se převážně svalovinou pánevního dna. Je tvořena sérií cviků. Kromě pravidelnosti cvičení je důležitá také správnost provedení cviků, proto je vhodné naučit se je pod vedením zkušeného instruktora nebo fyzioterapeuta.

Tato metoda pomáhá řešit potíže s početím a spoustu gynekologických problémů – nepravidelná nebo bolestivá menstruace, opakované potraty, bolest při pohlavním styku, anorgasmie (neschopnost dosáhnout orgasmu) nebo inkontinence moči (samovolný únik moči).

Využívá se také při skolióze, vyhřezlých meziobratlových ploténkách nebo artróze kyčlí. Řeší potíže se zácpou. Pomáhá předcházet migrénám. Nadměrné napětí svalů pánevního dna souvisí také se stresem v organismu. Navozením svalové vyrovnanosti tak dochází k jeho zmírnění.

Cvičení zaměřené na odstranění problémů s otěhotněním trvá zhruba 6 měsíců. Úspěšnost této metody v tomto smyslu se uvádí 30 až 35 %.

Stránky jsou pouze informačního charakteru. Neslouží jako návod k léčení, své zdravotní problémy konzultujte se svým lékařem.